fbpx
Dołącz do nas
Słuchaj na

PNDC#29: Jak odnaleźć to, w czym jesteś dobry i to, co sprawi Ci radość w pracy?

Słuchaj

”Badania pokazują, że tylko ⅓ ludzi na świecie zna swoje mocne strony. Wyobraź sobie świat, w którym każdy zna swoje mocne strony i wykorzystuje swój pełny potencjał”.

Takimi słowami wita nas strona instytutu VIA, który specjalizuję się w odkrywaniu i wykorzystywaniu mocnych stron. I jak je czytam i faktycznie wyobrażam sobie taki świat, to aż mnie ciarki przechodzą.

PNDC#29

Za instytutem i jego teoriami stoi bardzo znany psycholog Martin Seligman, ojciec psychologii pozytywnej oraz autor wielu przełomowych badań (w tym np. o wyuczonej bezradności). 

W tym odcinku dowiesz się:

  • Jak określić tzw. mocne strony charakteru, wartości, które są dla nas bardzo ważne w życiu i które określają to, kim jesteśmy. 
  • Poznasz wyniki badań, które udowadniają, że zachowywanie się w zgodzie z tymi wartościami na długo podnosi nasz poziom szczęścia i satysfakcji z pracy i zmniejsza drastycznie objawy depresyjne. 

Na koniec, zaproszę Cię też do darmowej grupy (ilość miejsc ograniczona), w której przez tydzień, przejdziemy dokładnie takie badanie, jakie zaprojektował Seligman. 

Dlatego, jeżeli chcesz nie tylko się dowiedzieć, ale też zastosować to, czego się uczysz i wyciągnąć wartość dla siebie, to jest to świetna okazja.

Materiały

Dołącz do dyskusji

Więcej z tej serii

Szukasz ciekawych materiałów o „dobrej zmianie” siebie?

Odcinek 29