fbpx
Dołącz do nas
Słuchaj na

Obszar do pracy: finanse

Twoim obszarem do pracy nad nawykami mogą być finanse. To się świetnie składa, bo finanse jest łatwo liczyć, widzieć efekty swojej pracy i łatwo się nagradzać za cele finansowe. Dużo z czynności w finansach da się już zautomatyzować, więc i nawyk może być zbyteczny.

Przykładowe nawyki z obszaru finansów nad którymi mógłbyś/mogłabyś się zastanowić to:

  • regularne oszczędzenie nawet małych kwot, 5%-10% przychodu to dobry start,
  • zliczanie wydatków, na bieżąco, aby mieć świadomość ile i na co wydajesz, najlepiej w notesiku, który nosisz zawsze ze sobą
  • codzienna edukacja finansowa, np. jeden film na YouTube każdego wieczora o finansach, giełdzie itp.
  • płać najpierw sobie: ustaw przelew automatyczny na konto oszczędnościowe zaraz po tym jak dostajesz pensje, dzięki temu nawet nie poczujesz, że oszczędzasz. To najlepsza rada, jaką mogę dać z dziedziny finansów.

Zapraszam Cię również do przeczytania artykułu o tym jak kryzys, to najlepszy moment aby przygotować się na kolejny – gdzie opowiadam Ci o 3 nawykach, które przygotują Cię na kolejny kryzys.

Co dalej?

Jeżeli czujesz, że chciałbyś/chciałabyś coś poprawić, usprawnić, dodać w swoim życiu i wierzysz że to małe zmiany i nawyki prowadzą do celu to zapraszam Cię do darmowego, 20 dniowego kursu “Jak stworzyć nawyk”.

Co dwa dni, będziesz dostawać ode mnie wiadomość, z odrobiną teorii i zawszę, praktyki. Całą metodę testuję osobiście na sobie oraz na moim bliskich. Popieram to badaniami i innymi autorytetami.

Szukasz ciekawych materiałów o „dobrej zmianie” siebie?