fbpx
Dołącz do nas
Słuchaj na

Obszar do pracy: produktywność

Warto abyś popracował/a nad swoją produktywnością. Wbrew obiegowej opinii, nie chodzi o to aby robić więcej. Prawdziwa produktywność to robienie właściwych rzeczy, we właściwy sposób. Wierzę, że pracować trzeba mądrze i nie koniecznie ciężko.

Produktywność to takie podejście do swoich zadań, które na pierwszym miejscu stawia pytanie “po co to robisz?”. Nie sztuka pracować cały dzień, nad rzeczami które nikomu nie są do niczego potrzebne i nie dają żadnych efektów. Można pracować i godzinę dziennie i zmieniać świat. Wszystko jest kwestią tego, czy wybieramy mądre rzeczy do zrobienia.

Nawyki związane z produktywnością pozwalają nam wcześniej zaplanować co będziemy robić i w jakiej kolejności. Pozwolą nam na odfiltrowanie rzeczy które tylko pozornie wyglądają jak ważne. Dzięki temu, zaczniesz robić rzeczy istotne, i w efekcie, zrobisz o wiele więcej w czasie.

Przykładowe nawyki z kategorii produktywność, które możesz rozważyć to:

  • planowanie top 3 zadań na dzisiaj (posłuchaj o tym w PNDC#8)
  • poranna rutyna (posłuchaj o tym w podcaście PNDC#6)
  • planowanie tygodniowe (poczytaj o Weekly review na blogu)
  • przygotuj sobie playlistę w swoim ulubionych odtwarzaczu i nazwij ją focus – puszczaj ją zawsze wtedy, kiedy chcesz się skupić (możesz użyć aplikacji takich jak brain.fm do tego.) Dorzuć do tego konkretne, wybrane miejsce na skupienie aby podwoić efekt.

Co dalej?

Jeżeli czujesz, że chciałbyś/chciałabyś coś poprawić, usprawnić, dodać w swoim życiu i wierzysz że to małe zmiany i nawyki prowadzą do celu to zapraszam Cię do darmowego, 20 dniowego kursu “Jak stworzyć nawyk”.

Co dwa dni, będziesz dostawać ode mnie wiadomość, z odrobiną teorii i zawszę, praktyki. Całą metodę testuję osobiście na sobie oraz na moim bliskich. Popieram to badaniami i innymi autorytetami.

Szukasz ciekawych materiałów o „dobrej zmianie” siebie?